ملاحظاتی درباره تخریب دفتر شیخ یوسف صانعی

جنگ اول :

من نه آقای یوسف صانعی را به عنوان مرجع قبول دارم و نه فحاشی زشت او به احمدی نژاد و آن تعبیر "حرامزاده"اش از یادم می رود . قبلاً هم در همین وبلاگ ، حسابی از خجالتش در آمده ام . اما وحشیگری پریشب در بیت او را هم بشدت محکوم می کنم .


از طرفی از غیرت جوانانی که ١۶ ساعت تمام پشت در منازل آقایان یوسف صانعی و منتظری ایستادند و بنا به قولی از نیروی انتظامی هم بشدت کتک خوردند اما حاضر نشدند شعار دادن علیه  مهدی کروبی و تعقیب کردن او را رها کنند لذت بردم ، اما باز هم رفتاری که در عکسهای منتشر شده از بیت صانعی مشهود است را بشدت محکوم می کنم .

امروز روح الله در تماسی که با یکی از دوستانش در مدرسه معصومیه قم داشت به نقل از او شنید که وقتی بچه ها بالاخره وارد بیت صانعی شدند ، پنج نفر در آنجا بودند و مشغول تخریب ، که هیچ کس آنها را نمی شناخت !

نه جنگ - نه صلح :

الف - چندی  پیش ، یکی از افراد مطلع در جریان پرونده یکی از اعضای دستگیر شده گروهک تروریستی مجاهدین خلق می گفت : فرد مزبور به عنوان مأمور سد معبر به شهرداری تهران راه یافته بود و در توضیح فعالیتهایش می گفت : دستور سازمان این بود که در مواقعی که میدان امام حسین از همه شلوغتر بود ، می بایستی با شدیدترین وجه ممکن ، با دستفروشها و طوافیها برخورد می کردم . به همین منظور با لگد چنین کسانی را می زدم و با پا زیر سینی گوجه سبز یا میوه آنها می زدم به گونه ای که هر کس این صحنه ها را می دید ، شروع می کرد به فحش دادن به نظام ؛ از بالا تا پایین !

ب - یکی از اصلاح طلبانی هم که الان در جرگه نیروهای خودی محسوب می شود ، صریحاً در دادگاه آنموقع خود گفته بود که در ماجرای عبایی خراسانی ، خود ما اصلاح طلبان دفتر او را آتش زدیم تا با توجه به اختلاف نظرات جدی او با نیروهای انقلابی ، این عمل به حزب اللهی ها منتسب شود و بعد هم همین موضوع را در روزنامه های خودمان به عنوان یک خط دنبال کردیم .

ج - در جریان تجمع طیف طبرزدی در - اگر اشتباه نکنم - چهارم خرداد ١٣٧٧ در پارک لاله تهران ، منوچهر محمدی پس از دستگیری اعلام کرد که ما به نیروهایمان گفته بودیم  در دو نقش بازی کنند . آنها ابتدا علیه تیم ما - پیام دانشجویی ها - شعارهای تند می دادند و دست به خشونت می زدند و بعد پس از کمی گشتن در اطراف می آمدند و علیه حزب اللهی ها شعار می دادند و به این ترتیب تماشاگران صحنه ، شروع کننده قضیه را حزب اللهی ها می دیدند و آنها را خشن و ... می پنداشتند و ما را افراد مظلومی که داشتیم از خودمان دفاع می کردیم !

صلح آخر :

من در اینجا در مقام قاضی نیستم که بخواهم تشخیص دهم در ماجرای ما نحن فیه ، باز هم بازیگران ناشناس و آشنای همیشگی به صحنه سازی و تخریب وجهه نیروهای حزب اللهی پرداخته اند یا واقعاً چند نفر بی شعور این طرفی ،  این کار را کرده اند اما در هر دو صورت ، وظیفه ای که قانون به عهده ضابطان خود گذاشته است کار را راحت می کند : شناسایی و دستگیری همه کسانی که به این خشونت و وحشیگری دست زده اند . مسلماً اگر عاملان این تخریب ، نمونه های به روز شده همان منافقان کهنه باشند که در بازجویی ها معلوم می شود و مردم هم با چهره این افراد و ترفندهایشان بیشتر آشنا می شوند و اگر احمقهای خودی باشند باز هم باید طبق قانون به جزای کار خود برسند و این کار موجب می شود تا دیگر کسی جرئت نکند به حریم خصوصی دیگران - حتی اگر دشمن باشد - تعدی کند .

به خاطر بیاوریم بسیاری از اختلاسها و خلافکاریهایی که با عنوان مأمور انتظامی یا اطلاعاتی یا وابستگان به فلان سازمان و دستگاه صورت می گیرد و پس از بررسی و پیگیری ماجرا معلوم می شود که عده ای مأمور نما یا اخراجی دست به این کارها زده اند و اگر کسانی هم از پرسنل یک سازمان انتظامی یا نظامی دست به این کار زده باشند اخراج و مجازات می شوند تا درس عبرتی برای دیگران باشد .

پیشنهاد می کنم هم اعضای دفتر آقای صانعی و هم نیروهای انقلابی و دلسوز بر روی پیگیری دقیق قانونی و حقوقی قضیه پافشاری کنند تا با نتیجه آن - هر چه باشد - هر دو طرف سود ببرند و البته در این میان ، قدرت نظام هم به رخ کشیده شود ؛ چرا که یک نظام با پیشگیری از این اتفاق سوء تنها یک سود می کند اما با پیگیری و مجازات سوء استفاده کنندگان ، صدها سود !


برخی مطالب مرتبط :

١- حرامزاده و یک سؤال ساده ساده ساده از سبزها( تقی دژاکام - وبلاگ آب و آتش ).

٢- تخریب مشکوک بیت آقای صانعی + عکس ( سایت جهان نیوز).

٣- حاشیه های حضور کروبی در قم - ( سید احمد نجمی - وبلاگ منبر نت ).

۴- مشکلی به نام دوستان فاقد بصیرت( امید حسینی - سایت تریبون مستضعفین ) ، همین مطلب در سایت الف.

۵- دیروز در قم چه گذشت ؟ ( سایت تریبون مستضعفین).

۶- حمله به دفتر آیت الله صانعی (  علیرضا بازارگان - وبلاگ و واعدنا موسی ثلاثین لیلة).

٧- گزارش تصویری ( پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صانعی).

٨- لازم نیست خیلی کتکشان بزنید ! ( روح الله امین آبادی - وبلاگ بسیج جهانی).

٩- ١۶ ساعت حبس کروبی در بیت صانعی + عکس ( وبلاگ درد نوشته های دانشجوی مسلمان ).

١٠- در خانه آقای صانعی چه خبر بود ؟ ( محمد حامد احسانبخش - وبلاگ کشکول)./ 34 نظر / 177 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حمید

نیروی انتظامی مسوول تامین امنیت و برخورد با تجمعات خودسرانه است. چرا در این موارد که اشاره کردید چنین نشده؟ مامورین امنیتی نیز در این موارد مسوولیت دارند. نظر آنان چیست؟ با بررسی این موارد مساله روشن می شود.

ghghasempour@yahoo.com

اقای دژاکام خیلی خودتو اذیت نکن من به عنوان شاهد عینی وکسی که بیش از 12ساعت علی رغم مشغله درسی و امتحانی در متن ماجرا حضور داشتم خدمتتون عرض میکنم که جمعیت حاضر در اونجا قصدشون خلع لباس کروبی بود ولی وقتی موقع فرار کروبی به کمک نیروی انتظامی از اونها باتوم واسپری خوردند به دفتر صانعی هجوم اوردن که البته تعدادشون خیلی کم بود.نتیجه اخلاقی اینکه از این به بعد کروبی رو باید از دم عوارضی برش گردونن

سعید

آقا تقی چه کسی به شمااجازه میدهد به یک مرجع توهین کنید؟ بر چه اساسی وبا کدوم زمینه علوم دینی به خود اجازه میدهید به کسی که عمر خود رادرراه فراگیری ونشر دین صرف کرده انگ جاسوسی بیگانه زده مرجعیت او را حذف وبه جای آیت الله بگویید شیخ. حتی امام(ره)در موردآیت الله منتظری چنین نکرد وایشان تا پایان عمر مرجع تقلید باقی ماند. دینتان را برای دنیای چه کسانی هزینه میکنید؟ برای دولتی که رییسش نامه سرگشاده مقام معظم رهبری را (مشایی) نادیده میگیرد معاون اولش از طرف ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تحت پیگرد جدی است و دزدی و پایمال کردن حق یک مخترع جوان توسط وزیر صنایع آن در چند نوبت دادگاه اثبات و حکم علیه او صادر شده؟ اینها را نگفتم که در نظرات منتشر کنید که میدانم چنین نمیکنیداما هشدار میدهم امروز باب توهین به مراجع را بازمیکنید وفردا در عزای این رویه شوم خواهید گریست.

يه مريخي نفهم

خيلي جالبه برادر جان يه جايي گند كار اونقدر بالا مياد كه ديگه خودتون هم نميتونيد جمش كنيد كهريزك كار عوامل صهيونيت بود ( رئيس جنبونتون) ندا آقا سلطان رو منافقين كشتند ( به اصطلاح مستند صدا و سيما ) حمله به كوي دانشگاه و اين جا و اونجا كار انور آب و اينور آبيا بوده ( الهي بميرم براتون كه چقدر مظلوميد شما ) بخون همين جا ببين و نوشته برادرت روح اله امين ابادي رو كه چطوري خشونت رو تئوريزه ميكنه دوستانت كه همه موافقند و از غيرت دم ميزنند پس اگه كار شما نبوده اينها چرا تاييد ميكنند راستي از خو دت پرسيدي چه نسبتي هست ميان شما ها و علي (ع) كه مومن تا زماني زبانش در كام ميچرخد شمشيرش در نيام است

مسافر

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام ممنون از وبلاگتون.من هم به تازگی وبلاگ جدیدی با موضوع ماجراهای پیرامون طرح ضیافتی که در دانشگاه ها به اجرا در اومده ساختم . از شما می خوام مطلب مربوط به (همایشی که رفتم..( آسيب شناسي جنبش دانشجويي در دهه‌ي عدالت و پيشرفت) رو بخونید و نظرتون رو بگید . منتظر نظرات و راهنمایی هاتون هستم..در ضمن اگه صلاح دونستید وبلاگ بنده رو با عنوان**رمضان متفاوت من**لینک بفرمایید و اطلاع بدید تا با افتخار لینکتون بنمایم.. یا علی [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

محمد احمدی

ای کسی که خودت را مسلمان سبز می زاری . مسلمان هیچ وقت خودشا با این لقب کثیف صدا نمی کند(سیز اموی) روز قیامت یا چه طور میخوای جواب خدا رو بدی.

علیرضا

برادر صلاحیت آقای صانعی تو سط اشخاص بزرگ تائید شده با چهار تا شبه طالبان تندرو از بیم نمیره. شما تائید نکردید که حالا رد کنید......

ناشناس

این حلال زاده ممکلت را آباد کرد مرغ=8000 تومان تو زلزله بعد 4 روز ژیام تسلیت میدن /مقابل ولایتتون صف آرایی میکنن شما همه سر وته یه کرباسین تاریخ قضاوت خواهد کرد یا مولا علی(ع) نه ........

یاعلی

به خداکه اگرامثال شمامیدانستندکه یک ساعت دیگرمی میرندچنین رفتاری نمی داشتند.شماخیلی بهترازرضاخان این کشورواین مردم رابه سکولاریزه شدن تشویق می کنید.به امیدفرج آمام زمان(ع)ونابودی شما